Tlenoterapia

nfz_logo_A_kolor_80px

Realizujemy zlecenia NFZ

Koncentratory tlenu

Koncentrator tlenu jest urządzeniem wykorzystywanym w medycynie do dostarczenia pacjentowi dodatkowej dawki tlenu w powietrzu wdychanym. Koncentratory tlenu stanowią dużo tańszą i praktyczniejszą alternatywę dla butli tlenowych. Urządzenie podłącza się do prądu i jest przystosowane do pracy ciągłej pobierając tlen bezpośrednio z powietrza atmosferycznego, w związku z tym nie potrzebuje ponownego nabijania tlenem. Koncentrator tlenu absorbuje azot z powietrza przez co podaje tlen o wysokiej koncentracji (ok. 93%) zapewniając należyte zaopatrzenie użytkownika w dodatkową dawkę tlenu. Dodatkowo zazwyczaj jest stosunkowo lekkie i ciche co razem zapewnia wysoki komfort z jego korzystania.

tlenoterapia

Aparaty do leczenia bezdechu sennego

Aparaty CPAP wykorzystują nowoczesną, jedną z najskuteczniejszych i powszechnie uznanych metod leczenia obturacyjnego bezdechu sennego. Polega on na wytwarzaniu stałego, dodatniego ciśnienia w drogach oddechowych. Umieszczony przy łóżku aparat CPAP dyskretnie dostarcza powietrze pod ciśnieniem przez rurkę i niewielką maskę lub system poduszek nosowych. Leczenie za pomocą aparatu CPAP przywraca drożność górnym drogom oddechowym poprzez ich pneumatyczne usztywnienie, podnosząc komfort życia pacjentów. Aparaty CPAP dla chorych ubezpieczonych są częściowo refundowane przez NFZ.

bezdech_maska

Inhalatory

Dla wszystkich, którzy cierpią na astmę i inne choroby lub podrażnienia układu oddechowego proponujemy sprzęt, z którego można korzystać w każdym miejscu i czasie – inhalatory domowe. W naszym asortymencie znajdują się wersje ultradźwiękowe, profesjonalne czy mobilne inhalatory – z dołączoną do zestawu torbą, która ułatwia korzystanie ze sprzętu podczas podróży.
Ze względu na możliwość dopasowania maseczki urządzenia umożliwiają korzystanie z nich zarówno osobom dorosłym, jak i najmłodszym. Ich prosta obsługa oraz wygoda użytkowania umożliwiają ich samodzielne stosowanie również przez osoby starsze lub o ograniczonej sprawności.

inhalator

W ofercie dostępne mamy również inne zaopatrzenie niezbędne przy tlenoterapii:

  • pulsoksymetry,
  • pikflometry.

O CZYM WARTO WIEDZIEĆ

Pomożemy przy wybraniu właściwego urządzenia

Aparaty CPAP dla chorych ubezpieczonych są częściowo refundowane przez NFZ.

Zaproponujemy sprawdzony produkt

Dzięki wieloletniej obecności na rynku zdobyliśmy niezbędną wiedzę by oferować sprawdzone i niezawodne produkty.

Odpowiemy na wszelkie Państwa dodatkowe pytania

Często przy pierwszym zakupie muszą Państwo podjąć wiele istotnych decyzji, jesteśmy po to by w nich pomóc i oszczędzić kłopotliwych pomyłek.

INNE PRODUKTY