Artykuły przeciwodleżynowe

Realizujemy zlecenia NFZ

Materace przeciwodleżynowe

Materace przeciwodleżynowe stosuje się u osób, które ze względu na stan zdrowia są unieruchomione . Stosuje się w nich technikę zmiennociśnieniową, która pozwala na naprzemienne uciskanie tkanek skóry stykającej się z powierzchnią materaca. Różnią się one przede wszystkim kształtem i wielkością komór, które unoszą się lub opadają – w zależności od „zadanego im ciśnienia” na zewnętrznej pompie.
Dzięki zastosowaniu takiej technologii, tkanki chorego są stale pobudzane, a co najważniejsze, dochodzi do nich powietrze.  Zapobiega to stałemu uciskowi na skórę w jednym miejscu, tym samym – powstawaniu odleżyn w tymże miejscu.

Rodzaje materacy:

  • materac bąbelkowy zmiennociśnieniowy
  • materac rurowy zmiennociśnieniowy
  • materac pasywny-gąbkowy

W ofercie posiadamy produkty Firm:

Poduszki przeciwodleżynowe

W związku z tym, głównym zadaniem poduszek na odleżyny do siedzenia jest zmniejszenie nacisku wywoływanego na tkanki miękkie, a tym samym umożliwienie maksymalnej drożności naczyń krwionośnych w okolicy miednicy. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób długo siedzących, a na pewno konieczne dla osób siedzących na stałe (np. jeżdżących na wózku inwalidzkim). Dlatego też niezależnie od tego czy jesteśmy narażeni na odleżyny czy też nie, poduszka przeciwodleżynowa zdecydowanie poprawia komfort siedzenia. W szczególności niweluje ona negatywne skutki związane z niedokrwieniem tkanek, ale i nie tylko. Poduszki przeciwodleżynowe mają również często za zadanie stabilizować miednicę względem podłoża tak, aby się nie osuwała. W związku z tym dodatkową korzyścią jaką oferuje poduszka to wsparcie naszej prawidłowej pozycji siedzącej poprzez zapobieganie osuwania się miednicy.

Rodzaje:

  • Poduszki pneumatyczne (jedno lub wielokokomorowe)
  • Poduszki gąbkowe odciążające

Firmy:

poduszka_przeciwodlezynowa

O CZYM WARTO WIEDZIEĆ

Pomożemy przy wybraniu właściwego produktu

Zaproponujemy odpowiedni rodzaj materaca czy poduszki w zależności od schorzenia.

Zaproponujemy sprawdzony produkt

Dzięki wieloletniej obecności na rynku zdobyliśmy niezbędną wiedzę by oferować sprawdzone i niezawodne produkty.

Odpowiemy na wszelkie Państwa dodatkowe pytania

Często przy pierwszym zakupie muszą Państwo podjąć wiele istotnych decyzji, jesteśmy po to by w nich pomóc i oszczędzić kłopotliwych pomyłek.

INNE PRODUKTY